Artykuły

Kontrola klimatyzacji samochodowej

Kontrola klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja to wygodny i uprzyjemniający samochodowe podróże wynalazek. Często jednak zapominamy o tym, że o ten komfort musimy dbać. Dlaczego ważna jest okresowa kontrola klimatyzacji i jak często należy ją przeprowadzać?

Kluczowym elementem układu klimatyzacji jest filtr przeciwpyłowy nawiewu, którego zadaniem jest wyłapywanie cząstek mechanicznych, pyłu, kurzu i zanieczyszczeń chemicznych. Dzięki jego ochronie znacznie zmniejsza się zmęczenie kierowcy, a wentylacja wnętrza samochodu pozostaje na właściwym poziomie. Jeśli jednak filtr nie będzie co roku wymieniany, zapcha się i spowoduje nieskuteczność działania klimatyzacji. Latem może dojść nie tylko do zatrzymania pracy całego systemu, ale także do zawilgocenia tapicerki samochodowej, co ułatwi rozwój grzybom i bakteriom zagrażającym zdrowiu użytkownikom pojazdu.

Również parownik, na którym skrapla się para wodna z przepływającego powietrza jest podatny na kumulację drobnoustrojów mogących powodować infekcje. Najskuteczniejszym sposobem walki z pleśnią i innym grzybami jest ozonowanie, które polega na wtłoczeniu do wnętrza samochodu ozonu, mającego silne działanie utleniające. Innym stosowanym rozwiązaniem jest dezynfekcja chemiczna przy pomocy odpowiednich środków czyszczących.

Systematyczna kontrola klimatyzacji pozwala uniknąć kosztownych napraw w przypadku znaczącego uszkodzenia systemu.

Drodzy Klienci

Bezpieczeństwo naszych pracowników i Klientów jest najwyższym priorytetem. W związku z zagrożeniem epidemicznym skróciliśmy czas pracy Stacji Kontroli Pojazdów.

Aktualne godziny pracy:
od poniedziałku do piątku:  8 - 20 sobota:  8 - 14

Apelujemy do Państwa o ostrożność oraz zachowanie bezpiecznej odległości min. 1 m od innych Klientów oraz osób z obsługi.
Prosimy także o pomoc w skróceniu czasu przyjęcia pojazdu do niezbędnych czynności.
Życzymy Państwu, Waszym Rodzinom, Bliskim i Przyjaciołom dużo zdrowia!

Serdecznie pozdrawiamy
Zespół RS-SERWIS

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na stronie www.gov.pl/web/koronawirus